Kredyt na zakup mieszkania, czy Bank udzieli dodatkową kwotę kredytu na remont lub wykończenie?

Tak, jest możliwe otrzymanie dodatkowej kwoty na remont lub wykończenie mieszkania, jeśli bierzesz kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. W takim przypadku, bank może zaoferować Ci kredyt hipoteczny z dodatkowym kredytem na remont lub wykończenie, lub z opcją zwiększenia kwoty kredytu na zakup mieszkania o koszty remontu lub wykończenia.

Wnioskując o dodatkową kwotę kredytu na remont lub wykończenie należy wraz z wnioskiem kredytowym złożyć kosztorys prac remontowych. Na podstawie kosztorysu Bank zweryfikuje zasadność kwot i zakres remontu. W większości Banków rozliczenie środków na remont realizowane jest poprzez przeprowadzenie inspekcji nieruchomości. Standardowo faktury potwierdzające wydanie środków na prace remontowe nie są wymagane.

Warto jednak pamiętać, że bank będzie sprawdzał Twoją zdolność kredytową, aby określić maksymalną kwotę, jaką możesz pożyczyć. Ostateczna decyzja o przyznaniu dodatkowej kwoty na remont lub wykończenie będzie zależała od Twojej sytuacji finansowej i historii kredytowej, a także od banku, z którym zawrzesz umowę. Przed złożeniem wniosku kredytowego warto dokładnie zaplanować zakres i koszt remontu oraz skonsultować sprawę z Ekspertem Kredytowym. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top